آدرس فروشگاه مصطفی : تهران، خیابان جمهوری اسلامی، تقاطع حافظ، پاساژ حافظ، پلاک 37    تلفن : 66726191 - 66716441   موبایل : 09123809466
 
فراخوان سومین جشنواره عکس ParsCanon

« به نام خالق زیبایی ها »

پیدایش عکاسی و حضور عکس در زندگی اجتماعی مردم جهان شیوه ی جدیدی در باب تفکر و بررسی وقایع پیرامون نزدیک و دور انسان فرهنگی و اجتماعی معاصر به وجود آورده است.

جهانی پیش روی ما است، که انباشته از عکس است و هر لحظه بر حجم و وزن فرهنگی متاثر از این انباشتگی و انباشته تر شدنش بر ذهن و فکر انسان معاصر ضرب آهنگ های سنگین خود را وارد می سازد.

دغدغه های عکاس و مخاطب آثار او عبور از پوسته های بیرونی حوادث و وقایع پیرامون و ورود به کُنه و عمق علل پیدایش رفتارهای اجتماعی و فلسفه ی زندگانی است. فلسفه ای که با فلسفه ای از عکاسی و دیدن مخاطب عکس باید همگرا شود.

از بدو پیدایش عکاسی،همه ی ارکان اجتماعی و فرهنگی زندگی بشر ، رسانه ای ناب تر از عکس، برای گزارش به تاریخ به خود ندیده است.

البته گزارش صحیح و ناب عکاسی برای تاریخ معاصر قبل از ورود به عرصه ی فناوری دیجیتال قابل اعتمادتر بوده است. و به ویژه برای جامعه فرهنگی و متفکر باور پذیرتر. در هر صورت، این قطعیت تاریخی و اجبار تکامل است، سخت افزارهای عکاسی همانند سایر فن آوری های بشری، روز به روز و به سرعت در مسیر توسعه، تغییر، پیشرفت و تکاملند . انسان فن آورنیز با پدیده ها و خروجی آثار خود تکامل فرهنگی می یابد و به یقین راه حل جدی برای گزارش راستین به تاریخ فرهنگ بشری جستجو خواهد کرد. چالش ها و دغدغه های کنجکاوانه و جستجو گر بشر امروز بدون بزرگ نمایی بیهوده جذاب تر از عکاسی و عکس به خود ندیده است. چالش امروزی ،" هنر عکاسی" و یا “عکاسی هنری “... نیست و از این عناوین فرسوده گذشته است. دغدغه اینست که از دیدن عکس بتوانیم از تفکر و شناخت و تعاملات بشر امروز بوسیله زیبایی های بصری ناشی از فرم و محتوای به کار گرفته شده توسط عکاس، به قضاوت معنا داری برسیم.

گاهشمار :
 • مهلت ارسال آثار: از 92/7/25 تا 92/10/25
 • انتخاب و داوری عکس ها: 10/11/92
 • اعلام نتیجه نهایی اهدای جوایز: 12/11/92

جوایز:
برگزیدگان اول تا سوم به ترتیب:
 1. لوح تقدیر ، تندیس جشنواره و مبلغ 6,000,000 ریال
 2. لوح تقدیر ، تندیس جشنواره و مبلغ 4,000,000 ریال
 3. لوح تقدیر ، تندیس جشنواره و مبلغ 2,000,000 ریال
دبیر جشنواره:
مصطفی جان محمدی

هیئت داوران:
علی قلم سیاه- سید محمد مختاری- بهرام عابدینی

موضوع عکاسی: آزاد

دبیرخانه جشنواره:
آدرس : تهران، خیابان جمهوری پاساژ حافظ پلاک 37
تلفن 66716441 - 66701244 - 66701463 – 66726191
ایمیل: info@parscanon.com
وب سایت: www.ParsCanon.com

مقررات:
 1. شرکت در این جشنواره برای تمامی رده های سنی آزاد است.
 2. هر متقاضی می‌تواند حداکثر ۵ عکس در هر یک از موضوعات جشنواره با مشخصات ذیل ارسال نماید:
  • حداکثر عرض و ارتفاع عکس 800 پیکسل
  • حداکثر حجم هر عکس 1 مگابایت
 3. استفاده از نرم افزارهای ویرایش عکس مثل فتوشاپ و ... حداکثر 10% در تصحیح رنگ و نهایتاً 5% اصلاح قاب به حدی که سندیت عکس مخدوش نشود. لازم به توضیح است هر گونه کادره و یا کلاژ که مستند بودن عکس را خدشه دار کند ،باعث خارج شدن عکس از جشنواره خواهد شد.
 4. عکسهای ارسالی در آرشیو جشنواره نگهداری خواهد شد.
 5. برگزار کننده حق استفاده فرهنگی ،تبلیغی از عکس‌های پذیرفته شده را به نام عکاس در نشریات و سایت اینترنتی ParsCanon و به نمایش در آوردن عکس‌های نمایشگاه را در مکان‌های دیگر برای خود محفوظ نگه می‌دارد.( حق کپی رایت متعلق به عکاس می باشد).
 6. در صورت نیاز، ارائه اصل فایل عکس های انتخاب شده برای نمایشگاه و یا داوری الزامی است.
 7. دبیرخانه جشنواره از میان کلیه آثار ارسال شده ، عکسهایی که قابلیت عرضه نمایشگاهی داشته باشند را به نام و مشخصات عکاس در گالری وب سایت پارس کانن به معرض نمایش درخواهد آورد.
 8. شرکت کنندگان باید نسبت به تغییر نام هریک از عکس های ارسالی به نام خود و شماره بندی به ترتیب از یک تا پنج اقدام نمایند.
 9. تکمیل فرم درخواست در جشنواه به معنای پذیرش مقررات است.
 10. تصمیم گیری در مود مسائل پیش بینی نشده به عهده برگزار کننده جشنواره است.

خلاصه ای بر پیشینه استاد علی قلم سیاه، داور این دوره از جشنواره عکاسی پارس کانن :

استاد پیشکسوت رشته عکاسی دبیر چندین دوره دوسالانه عکس، مدرس و رییس داوران انجمن سینمای جوان ایران سه بار برنده جایزه بین المللی یونسکو، علی قلمسیاه در شهریور 1323 در یزد متولد شده است. عکاسی را در دوران دبیرستان و از سالهای 1336 آغاز کرده و از سال 1340 در زمینه های عکاسی از طبیعت و ورزش با موسسات مربوط همکاری دارد.

اوهمچنین عکاسی پیشرفته را در موسسات و دانشگاه های عکاسی از سال 1360 تدریس می نماید.

علی قلم سیاه با عکاسی از رویدادها و بازیهای جهانی از المپیک 1988 و بازیهای پارالمپیک در کارنامه خود تجارب ارزنده ای دارد. از آثار وی تا به امروز نمایشگاه های متعددی در ایران و دیگر کشورهای جهان برگزار شده است و وی سمت اجرایی 3 دوره اول تا سوم دوسالانه عکس موزه هنرهای معاصر ایران را از افتخارات کارنامه عکاسی خود می داند. همچنین ایشان صدها جشنواره عکاسی را در داخل و خارج از ایران داوری کرده و با سمت استاد راهنما در ده ها پایان نامه ی دانشجویان رشته عکاسی همکاری نموده است.


جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفنهای 66716441 - 66701244 - 66701463 – 66726191 دبیرخانه ی جشنواره تماس حاصل نمایید.


© Copyright 2009-2012 by ParsCanon. All Rights Reserved.