آدرس فروشگاه مصطفی : تهران، خیابان جمهوری اسلامی، تقاطع حافظ، پاساژ حافظ، پلاک 37    تلفن : 66726191 - 66701244 - 66701463 - 66716441   موبایل : 09121241979

     معرفی دوربین عکاسی کاسیو Exilim EX-ZR800   92/05/25

 

 معرفی دوربین Casio EX-ZR800

 

Casio EX-ZR800 یک دوربین کامپکت 16 مگا پیکسلی با قابلیت فایل های Raw، زوم اپتیکال 18x و یک سیستم لرزه گیر 5 محوره است. دوربین عکاسی کاسیو Exilim EX-ZR800 نیز مثل مدل EX-ZR700 دارای یک لنز با دامنه کانونی معادل 25 - 450 mm است که به شکل زیبایی در بدنه کامپکت و کوچک این دوربین قرار گرفته است. این دوربین دارای سایر ویژگی های پیشرفته عکاسی است. دوربین دیجیتال کاسیو EX-ZR800 اولین مدل از سری دوربین های Exilim است که دارای ویژگی گذشت زمان یا Time Lapse و فیلتر « شات جرفه ای » است. علاوه بر این Casio در این مدل در حالت فوکوس خودکار میزان فریم ریت را افزایش داده است و برای پردازش موازی عملکردهای AF و عکسبرداری پیوسته سرعت بالا کنترل درایو لنز، کنترل سنسور تصویر و الگوریتم AF دوربین را بهینه کرده است. دوربین Casio Exilim EX-ZR800 در اواخر تابستان با قیمت 399 یورو عرضه خواهد شد.

رو نمایی دوربین سرعت بالای EX-ZR800 با سیستم لرزه گیر قوی از سوی Casio

دوربین EX-ZR800 Casio دوربینی فوق العاده برای گرفتن عکس های با کیفیت از صحنه های شبانه بر روی دست و عکس های تله با کیفیت مجهز به ویژگی گذر زمان (Time Lapse) برای دیدن تغییرات طولانی در زمانی کوتاه

شرکت Casio به تازگی از دوربین عکاسی کاسیو Exilim EX-ZR800 رو نمایی کرده است. این دوربین مدل جدیدی در سری دوربین های دیجیتالی سرعت بالای Exilim شرکت Casio است. دوربین کاسیو EX-ZR800 علاوه بر داشتن تمام ویژگی های عکسبرداری سریع یک دوربین Exilim سرعت بالا دارای یک لنز پر قدرت با زوم اپتیکال 18X و سیستم لرزه گیر 5 محور 5 گام است.

شرکت Casio با هدف تولید دوربین های دیجیتالی ای که این امکان را برای افراد فراهم می آورند با گرفتن تصاویر زیبا لحظه های فرار و به یادمانی زندگی خود را جاودانه کنند چند وقتی است که با استفاده از فن آوری های سرعت بالای خود به دنبال ارتقاء هر چه بیشتر قابلیت ها و توانمندی های دوربین های کامپکت دیجیتالی است. این تلاش شرکت Casio بر اساس رسیدن به هدف برنامه تولید «Triple Zero» شرکت است، این عبارت به معنای « سه صفر » است و هدف از آن به حداقل رساندن یا از بردن کامل ( به صفر رساندن ) تاخیر شاتر، شات های خارج از فوکوس و تار شدگی در اثر لرزش دوربین است.

در دوربین کاسیو EX-ZR800 برای واقعاً از بین بردن تأثیر لرزش دوربین از فن آوری لرزه گیر تصویر بسیار پیشرفته ای استفاده شده است. لرزش دوربین یکی از اصلی ترین دلایل رایج در بین تمام مدل های دوربین در بی کیفیت بودن تصویر نهایی ایجاد شده است.

ویژگی دیگر دوربین Casio EX-ZR800 قرار گرفتن یک لنز پر قدرت با زاویه واید 25 mm و زوم اپتیکال 18x به شکلی زیبا در بدنه کامپکت و جمع و جور دوربین است. هنگامی که با دوربین Casio EX-ZR800 در حالت HS Anti Shake ( حالت بدون لرزه HS ) عکس بگیرید، سیستم لرزه گیر دوربین تمام لرزش های دوربین در 5 محور اصلی ( لرزش در راستای محور عمودی، محور افقی و غیره ) را دقیقاً اصلاح و بر طرف می کند. علاوه بر این Casio در این مدل در ترکیب تصاویر انفجاری سرعت بالا ( تا 9 تصویر ) برای رسیدن به میزان لرزه گیری ای تا 5 گام کندتر به لحاظ سرعت شاتر از سیستم لرزه گیر تصویر اپتیکال ( 2 گام ) در فن آوری خود استفاده کرده است. این ویژگی این امکان را برای عکاسان فراهم می کند بدون استفاده از سه پایه حتی در هنگام عکاسی در شب و گرفتن تصاویر و عکس های تله تصاویر واضح و شفافی بگیرند و این امر باعث می شود دوربین دیجیتال کاسیو EX-ZR800 دوربینی فوق العاده و ایده آل برای گرفتن عکس از چراغ های شهر یا گرفتن عکس از صحنه های ورزشی در حالت تله باشد.

در دوربین Casio EX-ZR800 از سایر ویژگی های پیشرفته عکسبرداری نیز استفاده شده است. این دوربین اولین مدل در سری Exilim شرکت Casio است که دارای ویژگی Time Lapse یا گذر زمان است. این ویژگی این امکان را برای کاربر فراهم می کند تا از حرکت سوژه هایی مثل ابرها، یا افراد و ماشین ها در خیابان ها و چهار راه ها عکاسی کرده و حرکت طولاتی سوژه را با سرعت بیشتری نشان دهد. Casio در دوربین دیجیتال کاسیو EX-ZR800 از یک فیلتر و افکت جدید به نام « شات جرقه ای » استفاده کرده است، که این امکان را برای کاربر فراهم می کند عکس ها و فیلم های هنری زیبایی بگیرد. با استفاده از این حالت ها و ویژگی به راحتی می توان بدون تعویض لنز یا استفاده از تنظیمات پیچیده عکس ها و تصاویر ابتکاری و زیبایی گرفت.

ویژگی های اصلی دوربین Casio EX-ZR800

استفاده از سیستم پردازش EXILIM Engine HS نسخه 3

دوربین جدید Casio EX-ZR800 مجهز به یک سیستم پردازش  EXILIM Engine HSنسخه 3 است که دارای یک CPU دوآل، 2 پردازشگر تصویر موازی، یک پردازشگر با آرایش متغییر و یک هسته گرافیک وکتور یا برداری است. پردازشگر با آرایش متغییر که بر اساس جدیدترین فن آوری Casio طراحی شده است باعث ایجاد انعطاف در کارکرد و عملکرد دوربین شده و از سوی دیگر سرعت پردازش تصویر را افزایش می دهد و هسته گرافیک برداری تصاویر دو بعدی ایجاد می کند.

زمان استارت ( از لحظه روشن کردن تا فوکوس و گرفتن اولین عکس ) دوربین EX-ZR800 1.3 ثانیه، سرعت فوکوس خودکار سرعت بالای آن 0.18 ثانیه، سرعت واکنش شاتر 0.016 ثانیه، و فاصله زمانی بین گرفتن دو عکس 0.26 ثانیه است. این زمان ها مطابق با استاندارد CIPA هستند.

بدنه کوچک مجهز به یک لنز پر قدرت

 دوربین عکاسی کاسیو Exilim EX-ZR800 مجهز به یک لنز با زوم اپتیکال 18x است. فاصله کانونی این لنز در حالت واید 25 mm است و به دلیل استفاده از فن آوری زوم Multi Frame SR رزلوشن تصویر در حالت تله کاهش نمی یابد.

بهره گیری از سیستم لرزه گر 5HS محور، 5 گام (یا توقف)

در دوربین دیجیتال کاسیو EX-ZR800 به دلیل استفاده از این سیستم لرزه گیر کلیه لرزش هایی که در پنج محور - پیچ، یا ( Yaw )، عمودی، افقی و رول - اتفاق می افتد اصلاح می شوند. علاوه بر این سیستم لرزه گیر Casio در دوربین کاسیو EX-ZR800 از لنزی استفاده کرده است که تا میزان تقریباً 2 گام کندتر به لحاظ سرعت شاتر باعث کاهش لرزش تصویر می شود. با ترکیب این دو سیستم لرزه گیری به همراه تصاویر انفجاری سرعت بالای ترکیبی، نتیجه یک سیستم لرزه گیری است که تا 5 گام کندتر به لحاظ سرعت شاتر قادر به گرفتن و اصلاح لرزش دوربین است. این امر باعث می شود میزان تار شدگی تصاویر گرفته شده با این دوربین در حالتی که دوربین در دست گرفته شود حتی در گرفتن عکس از صحنه های شبانه و عکس های تله تا حد زیادی کاهش یابد. گذشته از این، در دوربین عکاسی دیجیتال کاسیو EX-ZR800 از یک لنز اپتیکال تغییر لنز ( Lens-Shift ) استفاده شده است که در هنگام ضبط فیلم یا گرفتن دوربین در دست بیش از پیش باعث کاهش تار شدگی تصویر می شود.

ویژگی گذر زمان یا Time lapse

یکی از ویژگی های جدید دوربین Casio EX-ZR800 که برای اولین بار در دوربین های سری Exilim بکار گرفته شده است ویگی گذر زمان یا Time Lapse است. اگر به تازگی با عالم عکاسی و دوربین های عکاسی آشنا شده‌اید، ویژگی گذر زمان به معنی گرفتن تصویر از سوژه های متحرک و پخش آنها با سرعتی بیشتر از سرعت معمول آنها است، که اصطلاحاً سیر سپری شدن زمان ( گذر زمان ) را نشان داده و باعث کوتاه شدن یا انجماد زمان می شود ( یک تغییر یا حرکت طولانی در زمان کوتاه تری نشان داده می شود ). این ویژگی دو کاربرد عمده دارد؛ اولاً، گرفتن عکس و تصویر از سوژه های که ذاتاً حرکت یا تغییرات کندی دارند - مثل حرکت آرام ابرها در آسمان - و پخش آنها با سرعت بالاتر. ثانیاً، گرفتن عکس و تصویر از سوژه هایی که حرکت و تغییرات عادی خود را دارند - مثل حرکت افراد و یا ماشین ها در خیابان - و پخش آنها با سرعتی بالاتر از سرعت معمول سوژه. این ویژگی تقریباً عکس حالت اسلو موشن یا حرکت آهسته است. در دوربین عکاسی دیجیتال کاسیو EX-ZR800 فاصله زمانی برای گرفتن عکس از ابرها، نماهای شبانه، خودروها، صحنه های خیابانی، و غیره از پیش تنظیم شده اند، در نتیجه تنها کاری که عکاس باید انجام دهد انتخاب صحنه عکاسی است و دوربین بهترین تنظیمات را ایجاد می کند. البته، امکان تنظیم و تغییر تنظیمات بصورت دستی نیز وجود دارد.

شات های سه گانه Triple Shotبرای کاهش تأخیر شاتر

یکی دیگر از ویژگی های دوربین دیجیتال کاسیو EX-ZR800 ویژگی شات سه گانه یا Triple Shot است که در این ویژگی دوربین برای گرفتن عکس از سوژه های سریع و لحظات زود گذر حالت عکاسی انفجاری سرعت بالا را با واکنش سریع ادغام و ترکیب می کند. در این حالت دوربین با زدن دکمه شاتر سه عکس می گیرد، یک عکس در هنگام زدن دکمه و دو عکس دقیقاً یک لحظه قبل و یک لحظه بعد از زدن دکمه شاتر. حالت Triple Shot این امکان را برای کاربر فراهم می کند از لحظه های حساس سوژه هایی که حرکت یا تغییر سریع دارند، مثل بچه ها یا حیوانات خانگی، عکس های زیبایی بگیرد.

ویژگی تصویر در تصویر برای مرور عکس های گرفته شده در گوشه LCD به هنگام گرفتن عکس

دوربین عکاسی دیجیتال کاسیو Exilim EX-ZR800 دارای ویژگی تصویر در تصویر برای نشان دادن تصاویری که به تازگی گرفته شده اند در گوشه صفحه LCD دوربین است. این ویژگی به درد گرفتن عکس از بچه ها می خورد زیرا این امکان را فراهم می کند تک تک عکس های گرفته شده را بررسی کنید و از طرف دیگر عکس های دیگری نیز از آنها بگیرید. این ویژگی بر روی دوربین EX-ZR800 دارای دو حالت و گزینه مختلف است.

AF-CS ( فوکوس خودکار عکسبرداری پیوسته ) ارتقا یافته

Casio در دوربین کامپکت کاسیو EX-ZR800 فریم ریت ( سرعت فریم ) دوربین در حالت فوکوس خودکار (AF) را افزایش داده است و کنترل درایو (حرکت) لنز، کنترل سنسور تصویر، و الگوریتم AF برای پردازش موازی کارکردهای AF و عکسبرداری پیوسته سرعت بالا را بهینه کرده است. با کمک این ویژگی می توان در حالت عکسبرداری پیوسته با سرعت 5 فریم در ثانیه تا میزان 30 فریم عکاسی کرد، که با آن می توان از سوژه های متحرک مثل بچه ها و حیوانات خانگی عکس های شفاف و با کیفیتی گرفت.

ویژگی All-In-Focus Macro و Blurred Background ( تار شدگی پس زمینه ) در عکسبرداری پیوسته سرعت بالا

دوربین Casio EX-ZR800 دارای ویژگی All-In-Focus Macro  است. با این ویژگی و حالت، دوربین از بین تصاویری که با تنظیمات فوکوس مختلف بصورت پیوسته گرفته شده اند تنها نواحی ایی را انتخاب می کند که در فوکوس کامل باشند و یک تصویر ترکیبی ایجاد می کند. با استفاده از این ویژگی می توان تصاویری ایجاد کرد که این قابلیت را دارند که می توان تک تک نواحی - از سوژه های جلو تا پس زمینه های دور- را از فوکوس خارج کرد. ایجاد چنین تصاویری با دوربین های عادی بسیار دشوار است. از طرف دیگر دوربین دیجیتال کاسیو EX-ZR800 با استفاده از فن آوری های عکسبرداری پیوسته سرعت بالای شرکت Casio پس زمینه تصاویر را تار می کند، که در این صورت سوژه عکاسی را بر جسته می کند. این ویژگی یک تکنیک برجسته در عکاسی برای پردازش پس زمینه یک عکس مثل افکت تار شدگی نرم (Soft Blur) است که با استفاده از دوربین های SLR بدست می آید و سوژه عکس را برجسته می کند. کاربران می توانند برای تنظیم فوکوس پس زمینه ( میزان تار شدگی پس زمینه ) از سه گزینه مختلف استفاده کنند که هر یک میزان تار شدگی را در سه سطح مختلف پردازش می کند.

ویژگی پردازش خودکار ( Auto Pro ) پیشرفته برای گرفتن عکس های زیبا تنها با یک بار فشار دادن دکمه شاتر

ویژگی پردازش خودکار دوربین عکاسی دیجیتال کاسیو EX-ZR800 برای انتخاب بهترین تنظیمات و انجام پرازش تصویر صحنه عکسبرداری را بطور خودکار تحلیل می کند. کارکرد دیگر این ویژگی این است که در حالت عکسبرداری پیوسته بطور خودکار تصاویر را بر اساس شرایط عکسبردای با یکدیگر ترکیب کرده و تصاویر زیبایی ایجاد می کند. این ویژگی دوربین Exilim EX-ZR800  این امکان را فراهم می کند کاربران بتوانند تنها با فشار دادن دکمه شاتر عکس های پیچیده ای بگیرند و این با فعال شدن ویژگی فن آوری HDR - که برای مدیریت شرایط کنتراست بالا تصاویر نوردهی های مختلف را با یکدیگر ترکیب می کند - و نیز ویژگی هایی مثل حالت عکسبرداری سرعت بالا در شب و لرزه گیر سرعت بالا برای عکسبرداری تله ایجاد می شود؛ که در هر دوی این حالت ها تصاویر پیوسته بسیار حساسی که با به حداقل رساندن لرزش دوربین گرفته شده اند برای کاهش نویز در تصویر نهایی با یکدیگر ترکیب می شوند. در حالت فیلمبرداری ویژگی Premium Auto Movie برای انتخاب بهترین تنظیمات فیلمبرداری بطور خودکار صحنه را تحلیل می کند.

فن آوری HDR ( دامنه دینامیک بالا ) برای ایجاد تصاویر واقعی بدون نوردهی زیاد یا کم

دوربین عکاسی دیجیتال کاسیو EX-ZR800 از فن آوری HDR جدید Casio استفاده می کند که دوربین با استفاده از این فن آوری با هر بار فشار دادن دکمه شاتر چندین عکس با نوردهی مختلف می گیرد و سپس بلافاصله این تصاویر را با یکدیگر ترکیب کرده و یک تصویر با یک دامنه دینامیک بالا ایجاد می کند. این امر باعث کاهش وجود مناطقی با نوردهی بالا یا نوردهی کم در تصویر می شود و عکسی را تولید می کند که تمام تون های رنگ صحنه کاملاً شبیه به صحنه واقعی و زنده هستند.

ویژگی HS Night Shot که حتی در نور کم لرزش های دوربین را از بین می برد

دوربین کاسیو EX-ZR800 با استفاده از ویژگی HS Night Shot شرایط عکسبرداری را تشخیص داده و بطور پیوسته چند فریم می گیرد که میزان حساسیت به نور آنها بطور خودکار تا میزان ISO 25600 تنظیم می شود. فن آوری تراز فوق دقیق دوربین تمام لرزش های فرکانس پایین دوربین که ممکن است بطور کامل با سیستم لرزه گیر اپتیکال از بین نرفته باشند را حذف می کند. از طرف دیگر جدیدترین فن آوری پردازش تصویر شرکت Casio که در دوربین دیحیتال کاسیو EX-ZR800 بکار رفته است بطور کامل نویز رنگ فرکانس پایین را حذف می کند، که حذف آن معمولاً برای سایر دوربین ها بسیار مشکل است. این فن آوری ها در کنار یکدیگر باعث می شوند بتوان با دوربین EX-ZR800 حتی در شرایط نور کم نیز تصاویر زیبا با حداقل میزان تار شدگی گرفت.

ویژگی HDR-ART برای خلق تصاویر هنری

کابران می توانند با استفاده  از ویژگی HDR-ART دوربین دیجیتال Casio Exilim EX-ZR800 عکس های هنری زیبایی بگیرند. نحوه کار این ویژگی و حالت دوربین به این شکل است که در این حالت دوربین با انجام تحلیل پیشرفته ایی برای تغییر دادن موضعی شدت کنتراست و غلظت  رنگ چندین شات پیوسته را با یکدیگر ادغام می کند. در این دوربین کاربران می توانند برای خلق تصاویر هنری افکت های هنری را تا پنج سطح مختلف پردازش کنند. از طرف دیگر Casio به فیلترهای ابتکاری و هنری دوربین کاسیو EX-ZR800 که شامل افکت های دوربین اسباب بازی، فوکوس فرم، تون روشن، Pop Art، سپیا، منوکروم ( سیاه و سفید )، مینیاتوری و چشم ماهی است، افکت « شات جرقه ای » را نیز اضافه کرده است. در دوربین Casio EX-ZR800 در هر فیلتر و افکت می توان سطح رنگ و پردازش را تا سه حالت مختلف تنظیم کرده و تغییر داد و می توان قبل از گرفتن عکس تأثیر افکت و فیلتر بر روی تصویر نهایی را در صفحه نمایش مشاهده کرده و تنظیم کرد. و جالب تر اینکه از تمام این فیلترها و افکت ها، به غیر از فیلتر «شات جرقه ای»، می توان در حالت فیلمبرداری نیز استفاده کرد.

افزایش گستره صحنه ها با ویژگی واید شات

دوربین Casio EX-ZR800 قادر است در حالی که کاربر دوربین را حرکت می دهد شات های پیوسته ایی که با حالت عکسبرداری پیوسته سرعت بالا گرفته شده اند را با یکدیگر ترکیب کند. این ویژگی باعث می شود بتوان با این دوربین عکس های سوپر واید گرفت. با دوربین دیجیتال کاسیو EX-ZR800 می توان در فاصله کانونی معادل 15 mm یا 19 mm عکس های واید گرفت.

ویژگی پتورامای اسلاید ( Slide Panorama ) با قابلیت گرفتن تصاویر پنورامیک 360 درجه

ویژگی پنورامای اسلاید دوربین Casio EX-ZR800 چهره ها و سوژه های متحرک را تشخیص داده و هنگامی که دوربین حرکت کند آنها را به شکل مناسبی تنظیم می کند. این ویژگی این امکان را برای کاربران فراهم می کند تنها با حرکت دادن دوربین از یک طرف صحنه به سمت دیگر آن ( حرکت پنینگ ) تصاویر پنورامیک با ظاهری طبیعی تر بگیرند.

پیچ حالت های دوربین برای دسترسی سریع به حالت های عکسبرداری

طراحی دکمه ها و کنترل های دوربین عکاسی کاسیو EX-ZR800 شامل یک پیچ تغییر حالت های دوربین است که کاربران می توانند با استفاده از آن به سرعت حالت های مختلف عکسبردای را انتخاب کنند.

LCD رزلوشن بالای 3 اینچ با رزلوشن 920 هزار پیکسل

دوربین Casio EX-ZR800 مجهز به یک LCD رزلوشن بالا 3 اینچ با رزلوشن 920 هزار پیکسل است که تصاویر گرفته شده با دوربین را با کیفیت خوبی پخش می کند.

 

جهت دریافت اخرین مقلات روز دوربین های عکاسی در سایت پارس کانن عضو شوید

 

  عنوان نظر :
  نام و نام خانوادگی :
آدرس ایمیل :
  نظر شما :
 
  کد امنیتی :
 
استفاده از این مقاله فقط با ذکر منبع پارس کانن مجاز است.
خرید دوربین |  قیمت دوربین |  نمایندگی کانن |  دوربین دیجیتال |  دوربین عکاسی

دوربین دیجیتال

© Copyright 2009-2012 by ParsCanon. All Rights Reserved.