آدرس فروشگاه مصطفی : تهران، خیابان جمهوری اسلامی، تقاطع حافظ، پاساژ حافظ، پلاک 37    تلفن : 66726191 - 66701244 - 66701463 - 66716441   موبایل : 09121241979

     بررسی مانیتور ViewSonic VP2468   95/10/24

 

معرفی محصول

ViewSonic VP2468 یک مانیتور 24 اینچ با صفحه قابل دید به اندازه 23.8 اینچ است. این مانیتور رزلوشن فول HD را ارائه می کند، و کالیبراسیون کارخانه ای آن به گونه ای است که Delta E (دقت رنگ) و پوشش رنگ sRGB (آر­جی­بی استاندارد) 99% را تامین نماید. این مانتیور از یک طراحی «بدون قاب» برخوردار بوده و قابل خم و چرخش در دو راستای عمودی و افقی است. مانیتور ViewSonic VP2468 دارای چند پورت ورودی، شامل HDMI، DisplayPort (پورت نمایش)، مینی DP و USB 3.0 است. قیمت خرده فروشی مانیتور ViewSonic VP2468 در حدود 250 دلار است.

طراحی، مشخصات و کنترل های مانیتور ViewSonic VP2468

 

راه اندازی مانیتور VP2468 مستقیم پس از خارج کردن آن از کارتن خود آسان و سرراست است. تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که صفحه نمایش را به پایه آن وصل کرده و آن را با پیچ هایی که همراه با محصول عرضه می شوند در محل خود محکم کنید. این مانیتور را می توانید به دلخواه خود روی سایر پایه های سازگار نیز ببندید.

 

پس از بستن پیچ ها، خواهید دید که می توانید مانیتور VP2468 را در راستای عمودی بچرخانید، که این امکان را برای شما فراهم می کند تصاویر خود را علاوه بر زاویه و نمای منظره، در جهت پرتره نیز ببینید. علاوه بر این، پایه این مانیتور این امکان را نیز فراهم می کند که صفحه نمایش را در راستای افقی (در هر دو جهت چپ و راست) بچرخانید و می توانید مانیتور را به سمت جلو و عقب نیز خم کنید. این امر کلا به این معنی است که می توانید مانیتور ویو سونیک VP2468 دقیقا به همان نحو و در هر زاویه ای تنظیم کنید که می خواهید به آن نگاه کنید.

اگر از یک کامپیتور مک استفاده می کنید، برای اینکه بتوانید تصویر را در راستای پرتره نگاه کنید باید تنظیمات نمایش را بچرخانید؛ اما در سیستم عامل ویندوز در صورتی که درایورهای صحیح را نصب کرده باشید، این کار به صورت خودکار انجام می شود. یک کابل برق، که به همراه مانیتور عرضه می شود، نیز در پایین مانیتور ViewSonic VP2468 در سوکت مخصوص به خود قرار می گیرد و می توانید از مانیتور استفاده کنید.

 

ViewSonic VP2468 مجموعه ای از پورت های ورودی مختلف را ارائه می کند. افرادی که از سیستم مک استفاده می کنند می توانند با استفاده از کابل DisplayPort مانیتور را بدون تبدیل مستقیم به کامپیوتر خود متصل کنند. در این مانیتور امکان استفاده از پورت های HDMI، USB 3.0 و Mini DP نیز وجود دارد. VP2468 امکان اتصال زنجیره ای را فراهم می کند، که به این معنی است که می توانید بیش از یک مانیتور را با استفاده از یک تک اتصال بین دستگاه ها بدون نیاز به کابل های مختلف به یکدیگر متصل نمایید – این ویژگی باعث می شود بتوانید کابل های متصل به مانیتور مرتب شوند.

زاویه دید اسمی مانیتور ViewSonic VP2468 178 درجه است. این زاویه دید واید و وسیع به این معنی است که صفحه نمایش از زوایای مختلف دید خوبی دارد، و صرفنظر از اینکه از کدام یک از این زوایا به صفحه نمایش نگاه کنید، میزان روشنایی تصویر تغییر نمی کند.

 

مانیتور VP2468 از یک طراحی «بدون قاب» استفاده می کند. در عمل و واقعیت، این مانیتور قاب دارد، اما ضخامت آن تنها چند میلی متر است، در نتیجه به راحتی نمی توانید آن را ببینید. این طراحی ظاهر مدرنی به این مانیتور می دهد، اما زمانی که بخواهید بیش از یک مانیتور را با هم ترکیب کرده و نگاه کنید نیز مفید است – چون می توانید آنها را در کنار هم قرار دهید و بین صفحه های نمایش تقریبا فاصله ای ایجاد نمی شود.

برای حفظ طراحی مینیمالیستی خود، در قسمت جلوی مانیتور ViewSonic VP2468 هیچ دکمه یا چراغی وجود ندارد. دکمه پاور در سمت راست عقب مانیتور تعبیه شده است. دکمه پاور این مانیتور یک دکمه گرد بوده و زمانی که صفحه نمایش روشن باشد، رنگ آن آبی و زمانی که میزان انرژی کم باشد یا مانیتور در حالت انتظار باشد، رنگ آن نارنجی می شود. در زیر دکمه پاور یک ردیف دکمه وجود دارد که می توانید از آنها برای تغییر دادن تنظیمات مانیتور VP2468 استفاده کنید.

 

مانیتور ViewSonic VP2468 در کارخانه تنظیم دقیق می شود تا بتوانید از آن بلافاصله پس از خارج کردن مانیتور از بسته بندی خود استفاده کنید. در داخل جعبه مانیتور یک گزارش کالیبراسیون وجود دارد که می توانید در صورت نیاز به تنظیمات خاص به آن مراجعه کنید.

مانیتور ViewSonic VP2468 که بویژه برای عکاسان، طراحان و علاقمندان به بازی های یارانه ای طراحی شده است، دارای مجموعه ای از تنظیمات از پیش تعیین شده است که از طریق دکمه های موجود در عقب مانیتور می توانید به آنها دسترسی داشته باشید. این مانیتور مجموعه ای از فضاهای رنگ مختلف را ارائه می کند که می توانید گزینه مورد نظر خود را از بین آنها انتخاب کنید، از جمله sRGB، EBU یا DICOM SIM.

 

استفاده از ViewSonic VP2468 می توانید به همان نحوی که بخواهید ساده یا پیچیده باشد. از این مانیتور می توانید بلافاصله پس از باز کردن آن استفاده کنید یا اینکه برای تنظیم کردن آن دقیقا به شکلی که می خواهید از آن استفاده کنید تنظیمات مختلف آن را تغییر دهید. می توانید ViewSonic VP2468 را همراه با یک کیت Colourbration (کیت تظیم و کالیبراسیون رنگ) اختیاری خریداری کنید که با همکاری با شرکت X-Rite برای این مانیتور طراحی شده است و از آن می توانید برای تنظیم مانیتور با تنظیمات مخصوص خود در فواصل منظم استفاده کنید.

زمانی که دکمه های موجود در عقب ویوسونیک VP2468 را بزنید، گزینه ها به صورت یک رولایه بر روی صفحه نمایش نمایش داده می شوند. این مانیتور منوی ساده ای دارد و برای تغییر دادن گزینه های مختلف تنها باید از دکمه های فیزیکی موجود در عقب مانیتور استفاده کنید، سیستمی که عادت کردن به کار کردن با آن چندان طول نمی کشد. در صورتی که از مانیتور در فرمت پرتره استفاده کنید، در این صورت گزینه در بالای صفحه نمایش نمایان می شوند، در صورتی که در فرمت منظره گزینه ها در سمت راست قرار می گیرند.

 

گزینه های مربوط به این دکمه ها عبارتند از کنتراست/روشنایی، انتخاب ورودی، حالت های رنگ از پیش تعین شده و منوی اصلی مانیتور. منوی اصلی مانیتور ViewSonic VP2468 این امکان را برای شما فراهم می آورد تنظیمات دقیق تری را در رنگ ایجاد کرده، حالت نمایش را تغییر دهید و غیره. در این منو می توانید تغییراتی را در تنظیمات اولیه ایجاد کنید، از قبیل تغییر دادن زبان.

عملکرد

بلافاصله پس از باز شدن، ViewSonic VP2468 نمایش و تصویر خارق العاده ای را ارائه می کند. این مانیتور دارای یک پوشش ضد درخشندگی مات است که باعث می شود نگاه کردن به صفحه نمایش نمایش به مدت طولانی راحت باشد. این مانیتور یک مانیتور فول HD است، که برای دیدن عکس و فیلم رزلوشن بالای خوبی را ارائه می کند، و برای افرادی که جزئیات ظریف عکس و نظایر آن را بررسی می کنند، ابزار بسیار خوبی است.

نرخ نوسازی 60Hz این مانیتور پایین تر از برخی از مدل های گرانتر موجود در بازار است، اما این نرخ برای اکثر موقعیت ها و کارها، بویژه برای عکاسان، بیشتر از حد لازم و کفایت است. مسلما این مانیتور برای عکاسان طراحی شده است و وسعت رنگ آن بسیار وسیع و گسترده است. تصاویر با رنگ های زیبا واقعا بر روی صفحه نمایش جان می گیرند و یک حس «زندگی» واقعی به کار شما می دهند. همچنین خیال تان می تواند راحت باشد که به دلیل گزینه های کالیبراسیون بسیار متنوع و مختلفی که در اختیار دارید، در صورت نیاز به چاپ کردن عکس عکس، چیزی که در نهایت در چاپ به آن خواهید رسید تفاوتی با چیزی که بر روی صفحه نمایش مشاهده می کنید، ندارد.

نتیجه گیری

ViewSonic VP2468 ارزان ترین مانیتوری نیست که در حال حاضر در بازار موجود است، اما مانیتورهای ارزان قیمت برای استفاده های عادی و چند منظوره برای کار نمایش یا برای افرادی طراحی می شوند که نیاز به مانیتوری ندارند که بتوان آن را دقیق تنظیم کرد، از قبیل افرادی که با اسناد متنی و کار تایپ یا غیره کار می کنند.

زمانی که این مانیتور را با سایر مانیتورهای مشابه موجود در بازار مقایسه کنید، قیمت 250 دلار آن ارزش خوبی ایجاد می کند، و قیمت مانیتورهای حرفه ای برای عکاسان، فیلمسازان و طراحان در بازار دو برابر این مبلغ است. بزرگترین ضعف ViewSonic VP2468 در فضای کاری امروز این مسئله است که این مانیتور رزلوشن 4K را ارائه نمی کند. با افزایش روز افزون تعداد دوربین هایی که قابلیت ضبط فیلم های 4K را به صورت استاندارد ارائه می کنند، چنین به نظر می رسد که این مانیتور مدت زیادی نمی تواند با دوربین شما هم سطح باشد. اگر چه در زمان حال یا در آینده قصد کار کردن با فیلم های 4K را داشته باشید، شاید بهتر است به سراغ یک مدل دیگر بروید.

قابلیت خم کردن و چرخاندن این مانیتور در دو راستای افقی و عمودی هم از نظر ویژگی های ارگونومیک خوب است و هم این امکان را برای شما فراهم می آورد بتوانید تصاویر فرمت پرتره را بهتر ببینید – ویژگی ای که بویژه برای عکاسان مفید و لذت بخش خواهد بود. مانیتور ViewSonic VP2468 ظاهر بسیار خوبی هم دارد و طراحی «بدون قاب» آن ظاهر جذابتر، مدرن تر، و تمیزتری به این مانیتور می دهد. 

  عنوان نظر :
  نام و نام خانوادگی :
آدرس ایمیل :
  نظر شما :
 
  کد امنیتی :
 
استفاده از این مقاله فقط با ذکر منبع پارس کانن مجاز است.
خرید دوربین |  قیمت دوربین |  نمایندگی کانن |  دوربین دیجیتال |  دوربین عکاسی

دوربین دیجیتال

© Copyright 2009-2012 by ParsCanon. All Rights Reserved.